Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?Rozmowa kwalifikacyjna często spędza sen z powiek przyszłym pracownikom. Wielu z nich nie wie, jak ma się do takiego spotkania przygotować.
Jedno w tym wszystkim jest pewne – bez przygotowania nie ma się co pokazywać na rozmowie. Wiele osób jednak tego nie wie – idąc na rozmowę kwalifikacyjną popełnia wiele błędów.
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, żeby była owocna? Poniżej kilka wskazówek.Pierwszą i fundamentalną zasadą, której powinien przestrzegać absolutnie każdy jest zapoznanie się z profilem firmy, do której idziemy na rozmowę kwalifikacyjną. Musimy poznać jej cele, plany, aby móc szczegółowo odpowiadać na pytania. Dobrze, jeśli wcześniej dowiemy się, kto będzie przeprowadzał rozmowę kwalifikacyjną oraz, jakie cechy posiada ta osoba.Pierwszym i podstawowym krokiem do osiągnięcia celu jest przejrzenie wzdłuż i wszerz strony internetowej firmy, która zaprosiła nas na spotkanie. Tam znajdziesz podstawowe wiadomości na temat działalności firmy, ilości pracowników itp. Później, jeśli uda się zdobyć dane rekrutera, warto na GoldenLine czy LinkedIn sprawdzić jego profil (jeśli taki posiada). Tam znajdziemy informacje o jego zainteresowaniach, poprzednich zajęciach. Znając szczegóły jego kariery z pewnością poczujesz się pewniej, co zaowocuje lepszym wynikiem rozmowy.Sprawdź także, jakie podejście wybiera firma podczas rozmowy. Obecnie najczęściej pojawia się to oparte o kluczowe kompetencje, które na rozmowie będziesz musiał udowodnić przykładami z własnego życia. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Zalety MLM